Frazy powiązane z filmem:

Osiem gór Cały Film (2022) • Online • CDA

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Osiem gór po szybkiej rejestracji

Osiem gór
Tytuł: Osiem gór
Tytuł oryginalny: Le otto montagne

Kraj produkcji: Belgia, Francja, Włochy

Premiera: 2022 | 21.12.2022

Czas trwania: 147 min.

Ocena: 7.7

Gatunek: DramatCały film Osiem gór to ekranizacja znanej i nagradzanej książki włoskiego pisarza Paolo Cognettiego. Film opowiada o przyjaźni dwóch chłopców, którzy dorastają wśród majestatycznych szczytów Alp. Film miał swoją premierę na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał pozytywne recenzje od krytyków i publiczności.

Przygoda życia wśród górskich krajobrazów

Film Osiem gór to historia Pietra i Bruno, którzy poznają się jako dzieci w małej alpejskiej wiosce. Pietro jest synem intelektualistów z Mediolanu, którzy spędzają lato w górach. Bruno jest miejscowym chłopcem, który pomaga swojemu ojcu w pracy pasterskiej. Pomimo różnic społecznych i kulturowych, Pietro i Bruno zaprzyjaźniają się i odkrywają wspólną pasję do gór. Razem wędrują po szlakach, wspinają się na skały i śpią pod namiotem. Ich przyjaźń trwa przez lata, ale zmienia się pod wpływem dorosłości, miłości i marzeń.

Wierna i emocjonalna adaptacja literackiego hitu

Film Osiem gór online jest oparty na powieści Paolo Cognettiego o tym samym tytule, która została wydana w 2016 roku i zdobyła wiele nagród literackich, w tym prestiżową Premio Strega we Włoszech. Scenariusz do filmu napisał sam autor książki we współpracy z reżyserem Giuseppe Capotondim. Capotondi to doświadczony twórca filmowy i telewizyjny, który wcześniej wyreżyserował m.in. filmy „Podwójna godzina” i „The Burnt Orange Heresy”. Reżyser zdecydował się na wierną i szanującą adaptację powieści, zachowując jej główny temat – relację człowieka z naturą i przyjaźnią.

Wysokiej jakości produkcja z pięknymi zdjęciami w filmie Osiem gór online

Film Osiem gór online został wyprodukowany przez włoską firmę Indiana Production we współpracy z Rai Cinema i Vision Distribution. Film otrzymał wsparcie finansowe od włoskiego Ministerstwa Kultury oraz od Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Film został nakręcony w autentycznych lokalizacjach w Alpach, głównie w dolinie Val d’Aosta. Zdjęcia do filmu wykonał znany operator Mauro Fiore, który ma na swoim koncie m.in. Oscara za film „Avatar”. Fiore uchwycił piękno i surowość górskich krajobrazów, nadając filmowi niezwykłą atmosferę.

Cały film Osiem gór to wartościowa i wzruszająca opowieść

Cały film Osiem gór to propozycja dla wszystkich miłośników literatury, kina i gór. Film porusza uniwersalne tematy, takie jak dorastanie, poszukiwanie własnej drogi, miłość do natury i lojalność do przyjaciół. Film ma doskonałą obsadę aktorską, w której występują m.in. Marco D’Amore jako ojciec Pietra, Edoardo Natoli jako dorosły Pietro i Leonardo Mason jako młody Bruno.

Reżyser

Obsada

Luca Marinelli isPietro Guasti
Pietro Guasti
Alessandro Borghi isBruno Guglielmina
Bruno Guglielmina
Lupo Barbiero isPietro (as a child)
Pietro (as a child)
Cristiano Sassella isBruno (as a child)
Bruno (as a child)
Andrea Palma isPietro (as a teenager)
Pietro (as a teenager)
Elena Lietti isFrancesca Guasti
Francesca Guasti
Filippo Timi isGiovanni Guasti
Giovanni Guasti

Mogą Ci się spodobać

Czasem myślę o umieraniu
Strefa interesów
Pszczelarz
Doppelgänger. Sobowtór
Missing
Heaven in Hell
Niebieska Linia
Pamfir
Pies i Robot
Pamięć
Pokój nauczycielski
Blueback