Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

Czerwone niebo (2023) Cały film

7.0 OCENA
Czerwone niebo
7.0

Tytuł oryginalny: Roter Himmel

Reżyser: Christian Petzold

Scenariusz: Christian Petzold

Produkcja: Niemcy

Data premiery: 2023 |

Czas trwania: 1 godz. 43 min.

Gatunek: Dramat, Komedia, Romans

Clock Icon
Jeśli rozpoczniesz seans teraz, skończysz o:
15:47
Clock Icon
Jeśli rozpoczniesz seans teraz, skończysz o:
15:47

Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Czerwone niebo po szybkiej rejestracji

Za oknem szaro, pada deszcz, idealna pogoda, żeby zagłębić się w niemiecki dramat, który ostatnio wpadł mi w oko – „Czerwone niebo”. Film Christiana Petzolda z 2023 roku to prawdziwa perełka. Historia czwórki bohaterów, uwięzionych w domku nad Bałtykiem przez pożary lasów, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Głównymi postaciami są Leon, pisarz pełen wewnętrznych rozterek, oraz jego przyjaciel Felix, który wprowadza do opowieści trochę lekkości. Ich relacje komplikują się, gdy dołączają do nich tajemnicza Nadja i Devid, dodając nowych odcieni emocji do już i tak napiętej atmosfery.

Petzold, który ma w zwyczaju płatać figle swoim postaciom, tym razem używa żywiołu ognia jako tła dla rozgrywających się międzyludzkich dramatów. Co ciekawe, „Czerwone niebo” to część większego projektu reżysera, gdzie każdy film opowiada o innym żywiole.

Film zebrał mnóstwo pozytywnych opinii, a mnie osobiście urzekła w nim autentyczność postaci i dialogów. Petzold ma talent do prowadzenia widza przez zawiłości fabuły, a aktorzy świetnie oddają niuanse swoich postaci. „Czerwone niebo” to nie tylko kino, to przemyślenia o życiu, samotności i poszukiwaniu bliskości. Polecam każdemu, kto szuka czegoś więcej niż tylko rozrywki.

Obsada filmu Czerwone niebo

Oficjalny zwiastun

Dzięki serwisowi Filmantv.pl oraz wyszukiwarce sprawdzisz, gdzie obejrzeć cały film Czerwone niebo online bez wychodzenia z domu. Film wyreżyserował Christian Petzold a za scenariusz odpowiada Christian Petzold . Jeśli lubisz filmy z gatunków dramat, komedia lub romans , to Czerwone niebo z 2023 roku może zagwarantować Ci godzinę i 43 minuty dobrej zabawy.

Sprawdź też inne filmy

Tom i Jerry: Szybcy i kudłaci
Zebra z klasą
Ekipa
Gru, Dru i Minionki
Trzy kroki od siebie
Blood and Bone
Aladyn
Księżniczka łabędzi i królewska tajemnica
Cudowne tygodnie
Dziedzic maski
Wróg u Bram
Coco Chanel