Frazy powiązane z filmem:

Chłopiec z niebios Cały Film (2022) • Online • CDA

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Chłopiec z niebios po szybkiej rejestracji

Chłopiec z niebios
Tytuł: Chłopiec z niebios
Tytuł oryginalny: Cairo Conspiracy

Kraj produkcji: Dania, Finlandia, Francja

Premiera: 2022 | 26.10.2022

Czas trwania: 126 min.

Ocena: 6.8

Gatunek: Dramat, ThrillerW 2022 roku na ekrany kin trafił cały film Chłopiec z niebios, który jest politycznym thrillerem osadzonym w egipskim środowisku religijnym. Film opowiada o młodym studentem, który zostaje zwerbowany przez tajne służby do szpiegowania nauczycieli i kolegów z uniwersytetu Al-Azhar – jednej z najważniejszych instytucji islamu sunnickiego. Film jest dziełem szwedzkiego reżysera Tarika Saleha, który wcześniej nakręcił nagrodzony film “Zabójstwo w hotelu Hilton”.

Film o walce o władzę i wiarę

Fabuła filmu skupia się na Adamie (Tawfeek Barhom), synu rybaka z małej miejscowości nad Nilem, który dostaje stypendium na studia islamskie w Kairze. Jest to dla niego wielka szansa i zaszczyt, ponieważ uniwersytet Al-Azhar jest uważany za centrum nauki i autorytet religijny dla muzułmanów na całym świecie. Adam jest pełen entuzjazmu i podziwu dla swoich nauczycieli i kolegów, ale szybko odkrywa, że za fasadą pobożności kryją się spiski, korupcja i przemoc. Kiedy niespodziewanie umiera wielki imam Al-Azhara, rozpoczyna się walka o jego następstwo między różnymi frakcjami i wpływami – zarówno wewnątrz meczetu, jak i poza nim. Adam zostaje zwerbowany przez pułkownika Ibrahima (Fares Fares), agenta państwowej bezpieki, który każe mu podsłuchiwać i donosić na swoich nauczycieli i kolegów. Adam staje się więc szpiegiem w świątyni wiary, ryzykując życie i duszę.

Twórcy filmu inspirowali się prawdziwymi wydarzeniami

Film Chłopiec z niebios online jest reżyserowany i współpisany przez Tarika Saleha, który urodził się w Szwecji jako syn egipskich imigrantów. Saleh jest znanym twórcą filmów dokumentalnych i fabularnych o tematyce społecznej i politycznej. Jego poprzedni film, “Zabójstwo w hotelu Hilton”, opowiadał o korupcji policji i rządu przed rewolucją na placu Tahrir w 2011 roku. Film “Boy from Heaven” jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z 2017 roku, kiedy to doszło do konfliktu między rządem Egiptu a Al-Azharem w sprawie reformy religijnej i walki z terroryzmem. Film jest koprodukcją między Szwecją, Francją i Finlandią, a jego premiera odbyła się na festiwalu w Cannes w 2022 roku.

Film ma pokazać niezwykłą atmosferę i kulturę Kairu

Cały film Chłopiec z niebios pokazuje niezwykłą atmosferę i kulturę Kairu – miasta pełnego kontrastów, tajemnic i zabytków. Film przenosi widzów w świat meczetu Al-Azhar, który jest nie tylko miejscem modlitwy, ale także centrum nauki i debaty. Film ukazuje piękno i bogactwo architektury i sztuki islamskiej, która jest częścią dziedzictwa Egiptu. Film jest okazją do poznania innej perspektywy na islam i jego rolę w społeczeństwie.

Film ma być wartym polecenia kinowym doświadczeniem

Film Chłopiec z niebios online jest wartym polecenia kinowym doświadczeniem. Film jest inteligentnym i wciągającym thrillerem, który trzyma w napięciu do samego końca. Film jest także poruszającym dramatem o młodym człowieku, który szuka swojego miejsca i sensu w życiu. Film jest także ciekawą lekcją historii i kultury Egiptu, która może zainspirować do dalszego poznawania tego fascynującego kraju.

Reżyser

Tarik Saleh
Reżyser

Obsada

Mogą Ci się spodobać

Love Lies Bleeding
Blueback
The Royal Hotel
Priscilla
Za szybcy, za wściekli
Niezniszczalni 4
Miłość Na Nowo
Urojenie
Bracia ze stali
Pamfir
Osiem gór
Martwe zło: Przebudzenie