Frazy powiązane z filmem:

Asteroid City Cały Film (2023) • Online • CDA

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Asteroid City po szybkiej rejestracji

Asteroid City
Tytuł: Asteroid City
Tytuł oryginalny: Asteroid City

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2023 | 08.06.2023

Czas trwania: 105 min.

Ocena: 6.5

Gatunek: Dramat, Komedia, RomansCały film Asteroid City to nadchodzący amerykański film komediowo-obyczajowy w reżyserii i koprodukcji Wesa Andersona, na podstawie scenariusza napisanego przez niego i Romana Coppolę1 Film opowiada o przełomowych wydarzeniach, które mają miejsce podczas corocznego zjazdu Młodych Obserwatorów Gwiazd w 1955 roku. W filmie występuje obsada gwiazdorska, która została opisana jako „większa niż większość innych filmów Andersona o charakterze zbiorowym”.

Cały film Asteroid City opowiada o miłości i nauce w czasach katastrofy

Film przedstawia losy uczniów i rodziców z całego kraju, którzy zbierają się na konkursie naukowym, odpoczynku, rekreacji, komedii, dramacie i romansie na zjeździe Młodych Obserwatorów Gwiazd odbywającym się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku na pustyni.Wśród bohaterów są m.in. Margot Robbie jako gwiazda Hollywoodu uciekająca przed swoim narzeczonym (Tom Hanks), Scarlett Johansson jako tajemnicza kobieta z przeszłością (Bryan Cranston), Rupert Friend jako Montana – przyjaciel dziecięcego geniusza (Jason Schwartzman) oraz Tilda Swinton jako narrator historii.

Niepowtarzalny styl Wesa Andersona

Film Asteroid City online jest kolejnym przykładem niepowtarzalnego stylu reżysera Wesa Andersona, który znany jest ze swoich symetrycznych kadrów, pastelowej kolorystyki i ekscentrycznych postaci. Scenariusz filmu napisał on wspólnie z Romanem Coppolą, z którym wcześniej współpracował przy takich filmach jak Niesamowity hotel Grand Budapest czy Moonrise Kingdom. Muzykę do filmu skomponował Alexandre Desplat – stały współpracownik Andersona.

Zdjęcia do Asteroid City online kręcone były w Hiszpanii

Zdjęcia do całego filmu Asteroid City miały pierwotnie odbywać się w Rzymie, ale ostatecznie przeniesiono je do Hiszpanii między sierpniem a październikiem 2021 roku. Na potrzeby filmu wybudowano kilka dekoracji w Chinchón koło Madrytu, imitujących pustynny krajobraz i fałszywą stację kolejową. Członek obsady Fisher Stevens powiedział o filmie: „Ma najbardziej szaloną obsadę od czasów Mostu na rzece Kwai” i dodał: „Byliśmy wszyscy zamknięci razem w hotelu, który był dawnym klasztorem”.

Oczekiwania po wysokim sukcesie poprzedniego filmu

Film Asteroid City online jest pierwszym projektem Wesa Andersona po jego wielkim sukcesie The French Dispatch – antologii opowieści inspirowanych magazynem The New Yorker , która zdobyła wiele pozytywnych recenzji i nominacji do nagród.

Reżyser

Wes Anderson
Reżyser

Obsada

Jason Schwartzman isAugie Steenbeck
Augie Steenbeck
Scarlett Johansson isMidge Campbell
Midge Campbell
Tom Hanks isStanley Zak
Stanley Zak
Jeffrey Wright isGeneral Gibson
General Gibson
Tilda Swinton isDr. Hickenlooper
Dr. Hickenlooper
Edward Norton isConrad Earp
Conrad Earp
Adrien Brody isSchubert Green
Schubert Green
Liev Schreiber isJ.J. Kellogg
J.J. Kellogg
Hope Davis isSandy Borden
Sandy Borden

Mogą Ci się spodobać

Blueback
Prawdziwe życie aniołów
Bliscy
Mafia Mamma
Pogromcy duchów: Imperium lodu
Biała odwaga
Bracia ze stali
Toy Story 2
Między nami żywiołami
Sundown
Piękna katastrofa
Diuna 2